Kitaba Göz Atın

Feministin Küçük Prenses Yetiştirme Rehberi

Yazar: Devorah Blachor

Çevirmen: Özge Çağlar Aksoy

Sayfa Sayısı: 256

Ebat: 13.5cm × 21cm

Basım Özellikleri: 70 gr. Enso Creamy

Yayın Tarihi: Eylül 2018

ISBN: 978-605-192-237-9

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 35 TL

Feministin Küçük Prenses Yetiştirme Rehberi: Özgün, Mutlu ve Cesur Bir Kız Çocuğu Yetiştirmenin Yolları – Pembe Bir Tütüden Başka Bir Şey Giymeyi Reddediyor Olsa Bile

Bir varmış, bir yokmuş. Zamanın birinde güzel bir prenses… Hayır! Tabii ki siz bir feminist olarak kızınıza geleneksel, cinsiyetçi masallar anlatmayacaksınız. Pembeye boğulmayacak, ona erkek çocukların da giyebildiği kıyafetler giydirecek, reklam sektörünün kadınlara dayattığı şeylerden uzak… Bir dakika, ne?

Yoksa siz hâlâ küçük kızınızla Frozen [Karlar Ülkesi] izlemediniz mi? Günleriniz Arendelle krallığında geçmeye başlamadı mı? Baktığınız her yerde pembe tütüler, prenses saç örgüleri, Elsa ve diğer prenses çıkartmaları, tişörtleri, bardakları, ayakkabıları görmüyor musunuz? Yani kısacası, küçük kızınız prenses deliğine düşmedi mi henüz? 

Düşecek. İşte o zaman sizi bu kâbustan uyandıracak bir dosta ihtiyacınız olacak. Yıllardır New York Times ve Huffington Post’ta ebeveynlik yazıları yazan tutkulu feminist Devorah Blachor’a ne dersiniz? Feministin Küçük Prenses Yetiştirme Rehberi kitabında, kızıyla birlikte yaşadığı pembe dünyaya dair; özgün, mutlu ve cesur bir kız çocuğu yetiştirmek üzerine faydalı bilgiler sizi bekliyor. Umutsuzluğa kapılmayın, çünkü “kızlar her zaman kendilerini kurtaracak güce sahiptir, eğer isterlerse bunu yaparken kabarık tüllü, pembe elbiseler giyebilirler.”

Top